ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

کنفرانس دیه و ارش از دیدگاه فقه پزشکی قانونی برگزار می شود

در . ارسال به اخبار همایش ها و کارگاه های علمی

کنفرانس یک‌ روزه دیه و ارش از دیدگاه فقه پزشکی قانونی، چهارشنبه 24 آبان امسال با هدف افزایش اطلاعات کارشناسان در خصوص مسائل فقهی، قوانین و مقررات، در سالن شهید بهشتی سازمان پزشکی قانونی کشور برگزار می شود.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مسعود قادی پاشا، مدیرکل امور آموزش و کارآموزی سازمان پزشکی قانونی با تأکید بر لزوم برگزاری دوره های آموزشی در سازمان‌های تخصصی گفت: اگر سازمانی بخواهد در کار خود پیشتاز باشد و در ارائه هر چه بهتر خدمات عقب نماند باید از نیروی انسانی متخصص، خلاق و با انگیزه برخوردار باشد بنابراین آموزش و توانمندسازی کارکنان از اهداف اساسی سازمان‌ها محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه بهره‌وری هر سازمان در گرو داشتن کارکنان تحصیل کرده و توانمند است افزود: برگزاری دوره‌های بازآموزی، فراگیر، سمینارها، کارگاه‌های آموزشی و غیره در افزایش سطح علمی و ایجاد وحدت رویه بین کارشناسان اهمیت بسزایی دارد.

 

قادی‌پاشا به وظایف خاص پزشکی قانونی اشاره و تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از وظایف اصلی پزشکی قانونی کارشناسی در امور تخصصی است، ارتقای اطلاعات کارشناسان سازمان پزشکی‌قانونی از قوانین و مقررات، مسایل حقوقی و قانون مجازات اسلامی ضروری به نظر می‌رسد و از آنجا که قانون مجازات اسلامی ریشه فقهی دارد مبحث «ارش و دیه از دیدگاه فقه پزشکی‌ قانونی» به عنوان موضوعی برای برگزاری سمیناری یک‌روزه در نظر گرفته شد تا اطلاع پزشکان در این زمینه افزایش یابد.

 

به گفته وی موضوعاتی همچون مبانی فقهی ارش و دیه، دیه و ارش در کارشناسی پزشکی‌قانونی، احکام و آثار مترتب بر دیه، دیه اعضای داخلی و غیره از جمله موارد مطرح شده در کنفرانس یک‌روزه دیه و ارش از دیدگاه فقه پزشکی‌قانونی است.

 

مدیر کل امور آموزش و کارآموزی سازمان خاطر نشان کرد: در این سمینار یک روزه علاوه بر ارائه مسایل تخصصی در قالب یک پانل با حضور اساتید فقهی، حقوقی و پزشکی‌ قانونی به سئوالات کارشناسان پاسخ‌ داده و در خصوص مشکلات مطرح شده بحث و تبادل نظر می شود.

 

وی ادامه داد: قابل پرداخت بودن هزینه‌های مازاد بر دیه و اینکه آیا دیه تنها خسارت است یا مجازات، از دیگر موضوعات مورد بررسی در پانل های این سمینار است؛ از آنجا که ما به عنوان یک پزشک در امر کارشناسی دیه را به عنوان خسارت مد نظر قرار می‌دهیم، در بعضی موارد میزان دیه بیشتر از آسیب وارد شده از دیدگاه پزشکی به نظر می رسد ولی در بحث قانون مجازات اسلامی علاوه بر خسارت مجازات نیز مد نظر است.

 

قادی‌پاشا یادآور شد: هدف از برگزاری این کنفرانس بازآموزی مطالب گذشته، آموزش کارشناسان برای کاراتر شدن، بهبود مهارت‌ها و تبادل تجربیات و آشنایی و استفاده از دیدگاه های جدید در امور کارشناسی است.

 

مدیرکل امور آموزش و کارآموزی سازمان در پایان گفت: کارشناسان سازمان، حقوق‌دانان، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای فقه و غیره از جمله مخاطبان این کنفرانس یکروزه هستندکه به همت معاونت آموزش و پژوهش و همکاری مرکز مطالعات فقهی سازمان برگزار می‌شود.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط