ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

تدوین قانون آیین دادرسی نیروهای مسلح درکمیسیون قضایی مجلس

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه تدوین قانون آیین دادرسی نیروهای مسلح طبق اصل ۸۵ قانون اساسی در دستور کار این کمیسیون قرار دارد، گفت: به طور قطع تصویب این قانون به دلیل رسیدگی به جرایم خاص در دادسراهای نطامی، راهگشای خیل عظیمی از مشکلات در نوع رابطه قضات با متهمان و بلعکس خواهد بود.

الهیار ملکشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با اشاره به جلسات هفته آینده کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس٬ گفت: در دور نهم مجلس، کمیسیون قضایی و حقوقی کارهای برجسته‌ای از جمله تصویب قانون مجازات اسلامی قریب به 800 ماده و قانون آئین دادرسی کیفری حدود 600 ماده را تهیه و برای تائید نهایی در اختیار شورای نگهبان قرار داده است.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری تدوین قانون آیین دادرسی نیروهای مسلح در کمیسیون قضایی وحقوقی٬ گفت: کمیسیون سعی دارد در روند بررسی قانون آیین دادرسی نیروهای مسلح به دلیل رسیدگی به جرایم خاص در دادسراهای نظامی، نوع رابطه قضات با متهمان و بلعکس را تنظیم کند تا خلاء قانونی در این زمینه برطرف شود، به طور قطع این قانون راهگشای خیل عظیمی از مشکلات خواهد بود.

وی افزود: قرار براین بود در جلسات هفته گذشته تدوین قانون آیین دادرسی نیروهای مسلح در دستور کار کمیسیون قرار گیرد که به دلیل برخی مشکلات این امر صورت نگرفت و درجلسات هفته آینده به این موضوع خواهیم پرداخت که روند رسیدگی به آن حدود سه هفته زمان می‌خواهد.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قانون آیین دادرسی نیروهای مسلح پس از تصویب در کمیسیون به صحن علنی مجلس نخواهد آمد٬ گفت: بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی کمیسیون این مجوز را دریافت کرده پس از تصویب کلیات قانون آیین دارسی نیروهای مسلح در کمیسیون قضایی وحقوقی، آن را برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال کند.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط