ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

قدیمی‌ترین زن زندانی ایران یک بار دیگر محاکمه شد

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

وکیل‌مدافع قدیمی‌ترین زن زندانی ایران گفت: با توجه به اینکه هیچ دلیل و مدرکی مبنی بر توجه اتهام به «فاطمه مطیع» وجود ندارد در صورت عدم اثبات بی‌گناهی «فاطمه مطیع» در جلسه بعد، نوبت به اجرای قسامه در این پرونده می‌رسد.

 

عبدالصمد خرمشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این رابطه اظهار کرد: پس از نقض حکم قصاص فاطمه مطیع از سوی شعبه بیستم دیوان عالی کشور و ارجاع پرونده به دادگاه هم‌عرض صادرکننده رای بدوی، نامبرده امروز مقابل میز قاضی شعبه 106 دادگاه عمومی جزایی شهر ری ایستاد تا از خود دفاع کند؛ دفاعی که تاکنون بیست سال به درازا کشیده شده است.

 

وی گفت: هیچگونه دلیل و مدرکی مبنی بر توجه اتهام به فاطمه در پرونده وجود ندارد و به همین دلیل هر بار که حکم قصاص وی صادر شده در شعب دیوان عالی کشور نقض شده است.

 

وکیل مدافع قدیمی‌ترین زن زندانی ایران افزود: اقرار، شهادت شهود، علم قاضی و قسامه راه‌های ثبوت قتل هستند که سه دلیل اول در پرونده وجود ندارند و یک بار نیز مراسم قسامه انجام شده که مبتنی بر تشریفات قانونی نبوده است.

 

خرمشاهی گفت: بنابراین این بار مجددا نوبت به قسامه رسیده است، بدین ترتیب مطابق قانون «فاطمه» باید از خود دفاع کند و در صورت عدم اثبات بی‌گناهی خود نوبت به اجرای قسامه می‌رسد.

 

وی افزود: بر این اساس اولیای دم مقتول مکلف هستند که 50 نفر از بستگان نسبی ذکور خود را در دادگاه حاضر کنند تا علیه فاطمه سوگند یاد کنند و در غیر این صورت فاطمه با اتیان 50 سوگند مبنی بر بی‌گناهی خود بعد از بیست سال سرانجام از زندان آزاد خواهد شد.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط