ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

سلاح‌سرد روزانه 2 قربانی می‌گیرد

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

سازمان پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کرد که در سال گذشته 799 تن بر اثر اصابت سلاح‌سرد جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل که تعداد فوتی‌ها با این سلاح 876 تن بود، کاهش 8.8 درصدی را نشان می‌دهد.
به گزارش خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد که در 12 ماهه سال گذشته (91) از کل فوتی‌های سلاح‌سرد که 799 تن مشخص شده است، 627 تن مرد و 172 تن زن بوده‌اند.
بر اساس این گزارش در سال‌جاری بیشترین مرگ ناشی از سلاح‌سرد با رخداد 120 فقره در استان تهران رخ داد، به گونه‌ای که در تهران 92 مرد و 28 زن قربانی این سلاح شده‌اند.
به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی، پس از تهران، استان خراسان‌رضوی با 83 مورد در مرتبه بعدی قرار دارد، به گونه‌ای که در این استان نیز 63 مرد و 20 زن قربانی شده‌اند و استان‌های فارس و خوزستان هر کدام با 55 مورد در مرتبه سوم بیشترین استان‌های دارای مرگ با سلاح‌سرد هستند.
مرگ روزانه دو تن در خردادماه سال گذشته
همچنین در 12 ماه سال گذشته در حالی 799 تن جان خود را با این سلاح از دست داده‌اند که خردادماه سال گذشته به عنوان خونین‌ترین ماه لقب گرفت، به گونه‌ای که در این 31 روز، 85 تن جان خود را با سلاح‌سرد از دست داده‌اند و پس از آن مهرماه با رخداد 83 مرگ با سلاح‌سرد در مرتبه دوم و ماه‌های شهریور، مرداد و آذر در مراتب بعدی قرار دارد.
به گزارش ایسنا، در حالی خردادماه سال گذشته به عنوان خونین‌ترین ماه لقب گرفته است که شاهد افزایش حدود 23 درصدی مرگ با سلاح‌سرد در این ماه بوده‌ایم، به گونه‌ای که در مدت مشابه سال قبلش تنها 69 مورد مرگ با سلاح‌سرد در سامانه پزشکی قانونی کشور به ثبت رسید.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط