ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

تاکید دبیر کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای کرمانشاه بر پژوهش در موضوع حقوق بشر

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

دبیر کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری استان‌های کرمانشاه و ایلام، گفت: باید در خصوص مسائل حقوق بشر، مطالعه و پژوهش ژرف داشته باشیم.

سیدمحمد اکبری، کارشناس ارشد حقوق بین‌الملل در گفت و گو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه کرمانشاه، با تبریک روز جهانی حقوق بشر، اظهار داشت: روز 10 دسامبر برابر با بیستم آذرماه، روز جهانی حقوق بشر است. در روز 10 دسامبر سال 1948 میلادی اعلامیه جهانی حقوق بشر در مجمع عمومی سازمان ملل به تصویب رسید و این روز به عنوان روز جهانی حقوق بشر نامیده شد.

وی ادامه داد: از جمله دلایل نامگذاری و اختصاص روزی به این امر می‌توان به لزوم آگاهی همگانی به وجود چنین روزی و جلب توجه بیشتر به موضوع، عطف توجه همگانی و پرداختن به مسائل حقوق بشری و بررسی وضعیت حقوق بشر و کارهای انجام شده، آغاز حرکت و جنب و جوشی تازه با استفاده از تجارب گذشته و شناخت موانع و دشواری‌ها و البته توانایی‌ها اشاره کرد.

این وکیل پایه یک دادگستری خاطرنشان کرد: متأسفانه ما چندان توجهی به این موضوع نداریم برای مثال من سالنامه، تقویم یا سررسیدی را ندیده‌ام که روز جهانی حقوق بشر در آن مشخص شده باشد و این نشان از بی توجهی و نادیده گرفتن کامل موضوع است.

اکبری افزود: امیدوارم حداقل در عطف توجه به این موضوع در سال آینده شاهد باشیم که در تقویم‌ها، سررسیدها و سالنامه ها به روز جهانی حقوق بشر توجه و مناسبت این روز برجسته شود.

دبیر کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری استان‌های کرمانشاه و ایلام، گفت: توجه به این روز کمترین کار است و کارهای فراوان دیگری وجود دارد که همه باید با دست به دست هم دادن انجام دهیم و مهمترین امر مطالعه و پژوهش ژرف و گسترش این موضوع است.

 وی در پایان یادآور شد: در این راستا وظیفه ی فرهیختگان و دانایان به ویژه اساتید، دانشجویان و فعالان حقوقی سنگین تر و دشوارتر است.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط