ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

نشست های علمی، وکلا و قضات را با ماهیت قانون کیفری آشنا می‌کند

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

رییس هیات مدیره انجمن جرم‌ شناسی شعبه کرمان با بیان اینکه حقوق کیفری گاهی ابزاری برای تقویت گروه‌ها و جناح های سیاسی می شود، گفت: هرچه قضات مستقل و آزاد اندیش بیشتری داشته باشیم که دستورپذیر هم نباشند، می توان در حفظ حقوق کیفری از سیاسی شدن، موثرتر عمل کرد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه کویر، محمدمهدی انجم شعاع در کارگاه آموزشی که توسط انجمن ایرانی جرم شناسی شعبه کرمان برگزار شد، اظهار کرد: حقوق و رشته حقوق کیفری از رشته های علمی علوم انسانی است.

 

 

وی افزود: به همان نسبت که این رشته ریشه در افکار و رفتارهای انسانی دارد، در مقابل از رفتارها و اندیشه های انسان هم آسیب می بیند.

 

انجم شعاع ادامه داد: با توجه به پیدایش قدرت‌ها و حکومت‌ها در دنیای امروزی، جوامع نگاه خاصی به حقوق کیفری پیدا کرده اند که گاه باید این نگاه را به عنوان یک آسیب در نظر گرفت و آن را مورد تحلیل قرارداد.

 

رییس هیات مدیره انجمن جرم‌ شناسی شاخه کرمان بیان کرد: در جوامع مختلف، کسانی که مسئولیتی داشته‌اند، از ابزارهای مختلفی برای حفظ و افزایش قدرت خود استفاده و یا سوء استفاده می کنند که حقوق کیفری یکی از این ابزارها بوده است.

 

انجم شعاع گفت: این مساله در زمینه مسایل مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نمود دارد.

 

وی بابیان اینکه راهکارهایی برای برخورد با این آسیب وجود دارد، اظهار کرد: یکی از این روشها، تقویت حضور قضات عادل و مستقلی است که دچار این آسیب نشده و نمی شوند.

 

رییس هیات مدیره انجمن جرم‌ شناسی شاخه کرمان افزود: هرچه قضات مستقل و آزاد اندیش بیشتری داشته باشیم که دستورپذیر هم نباشند، می توان در حفظ حقوق کیفری از سیاسی شدن موثرتر عمل کرد.

 

وی گفت: برگزاری جلسات علمی نیز وکلا و قضات را با ماهیت واقعی حقوق کیفری آشنا کرده و راه را بر سوء استفاده کنندگان می بندد.

 

انجم شعاع در پایان با تاکید بر تعامل و همکاری علمی قضات، وکلا، دانشجویان و اساتید دانشگاه خاطر نشان کرد: حقوق کیفری رشته‌ای علمی، ارزشمند و بسیار تاثیرگذار بوده که باید به صورت تمام قد از آن دفاع کنیم.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط