ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

شرایط انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور به واحدهای دانشگاه آزاد

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

بخش­نامه انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور به واحدهای داخل کشور دانشگاه آزاد از سوی رییس دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.

 

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، متن کامل بخش­نامه انتقال دانشجویان ایرانی خارج از کشور به واحدهای داخل کشور دانشگاه آزاد اسلامی به شرح ذیل است:

با عنایت به شرایط کنونی و ضرورت همراهی برای حل معضل فعلی ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی خارج از کشور و برطرف کردن دغدغه های خانواده های آنها پیرو مصوبات شورای پذیرش دانشجویان ایرانی خارج از کشور و مصوبه هیات رییسه دانشگاه مورخ 8/8/91 امکان ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی خارج از کشور در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در داخل کشور به شرح زیر فراهم می شود:

 

1- دانشجویان ایرانی خارج از کشور مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته که در یکی از دانشگاههای معتبر خارج از کشور در حال تحصیل هستند می توانند به یکی از واحدهای مشخص شده دانشگاه آزاد اسلامی داخل کشور( به غیر از استان‌های تهران و البرز) در همان رشته معرفی شوند. ادامه تحصیل این قبیل دانشجویان در ترم‌های بعدی مشروط به رضایت‌مندی علمی و عمومی وفق مقررات و آئین نامه ها می‌باشد.

 

2- دانشجویان ایرانی خارج از کشور مقاطع کارشناسی ارشد که در یکی از دانشگاههای معتبر خارج از کشور در حال تحصیل هستند می توانند به یکی از واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی داخل کشور جهت ادامه تحصیل در همان رشته و گرایش معرفی شوند. ادامه تحصیل این قبیل دانشجویان در ترم‌ها بعدی مشروط به رضایتمندی علمی و عمومی وفق مقررات و آئین‌نامه‌ها می باشد.

 

تبصره 1: ظرفیت پذیرش این قبیل از دانشجویان برای دوره‌های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی ارشد حداکثر 10 درصد ظرفیت پذیرش سال 91 در هر رشته محل تعیین می گردد.

 

تبصره 2 : شهریه دانشجویان به شرح زیر تعیین می گردد:

درمقطع کاردانی میزان شهریه 40 درصد کمتر از شهریه دانشجویان مشابه در واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در داخل کشور

درمقطع کارشناسی ناپیوسته میزان شهریه 35 درصد کمتر از شهریه دانشجویان مشابه در واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در داخل کشور

درمقطع کارشناسی پیوسته میزان شهریه 25درصد کمتر از شهریه دانشجویان مشابه در واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در داخل کشور

درمقطع کارشناسی ارشد میزان شهریه برابر شهریه دانشجویان مشابه در واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی در داخل کشور

 

تبصره 3: آغاز تحصیل دانشجویان از آغاز ترم بهمن سال تحصیلی 92-91 تعیین می گردد و در موارد خاص با موافقت واحد مربوطه می توانند در ترم مهرماه 92-91 نیز ثبت نام نمایند.

 

تبصره 4 : دانشجویان دوره­‌های کارشناسی ارشد که در واحدهای بین الملل ثبت‌نام می نمایند می توانند در واحدهای دیگر دانشگاه آزاد اسلامی (به غیر از استان تهران و البرز) وفق مقررات میهمان شوند و ادامه میهمانی دانشجویان در ترم های بعدی مشروط به رضایتمندی از عملکرد علمی و عمومی آنها است.

 

تبصره 5: پس از جمع‌آوری تقاضاهای دانشجویان، شورای جذب دانشجویان ایرانی خارج از کشور در خصوص اعتبار علمی دانشگاه محل تحصیل متقاضی در خارج از کشور و هم خوانی واحدهای گذرانده شده در رشته و گرایش تحصیلی و توانمندی و سطح علمی دانشجویان متقاضی، بررسی و ارزیابی لازم را می نماید و بر این اساس یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را برای ادامه تحصیل متقاضی معرفی می کند. انتقال این افراد از واحدهای تعیین شده به واحدهای دیگر تا پایان تحصیل ممنوع است.

 

تبصره 6 : مواردی که در این بخشنامه مشخص نشده است، حسب مورد در شورای پذیرش دانشجویان ایران خارج از کشور بررسی و با تایید رئیس دانشگاه تصمیم گیری می‌شود.

این بخشنامه در دو ماده و شش تبصره تصویب و جهت اجرا ابلاغ می شود.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط