ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

کلاهبرداران ˈنیجریه ای ˈ در کمین کاربران اینترنتی

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

سرپرست معاونت تشخیص و پیشگیری پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی (فتا )، با اشاره به روش های جدید کلاهبرداری در فضای سایبر گفت :کاربران اینترنت مراقب ˈکلاهبرداران نیجریه ایˈ باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس،سرهنگˈعلی نیک نفس ˈ افزود:یکی از روش های رایج کلاهبرداری در فضای سایبر، اقدامات مجرمانه از طریق ایمیل است که طی آن بزهکار با ارسال ایمیل ها و درخواست هایی که در آن مطرح می‌کند، کاربر را فریب می دهد.

وی اظهار داشت:در حال حاضر یکی از ترفندهای رایج کلاهبرداری از طریق ایمیل، روشی تحت عنوان،ˈکلاهبرداری نیجریه ایˈ است.

سرپرست معاونت تشخیص و پیشگیری پلیس فتا در توضیح این روش کلاهبرداری، ادامه داد: کلاهبردار با ارسال  ایمیل ، خود را به عنوان تاجری ورشکسته، شاهزاده‌ای مخلوع و یا وکیل خانواده‌ای که بزرگ آن خانواده فوت کرده و نیاز است تا برای سیر مراحل و اقدامات قانونی مبلغ قابل توجهی پول برای ارسال کننده ایمیل، واریز شود معرفی می کند.
به گفته نیک نفس ، ارسال کننده ایمیل به کاربر پیشنهاد سهمی از آن مبلغی که در دست دارد، می کند و در این راستا پس از فریب مخاطب وی را متقاعد می کند که مبلغ قابل توجهی پول که البته در مقابل مبلغی که به کاربر وعده داده، اندک است، به حساب فرد فرستنده منتقل کند.
وی با اشاره به اینکه پس از واریز وجه به  حساب فرد فرستنده، کلاهبرداری صورت گرفته و دیگر فرستنده در دسترس نیست، افزود: متاسفانه به این دلیل که اکثر این ایمیل ها از خارج از کشور ارسال می شوند، پیگیری این کلاهبرداران سخت است.
نیک نفس در پایان با اشاره به آمار کلاهبرداری‌ها در سال 91 ،خاطرنشان کرد: درشش ماه ابتدای سال جاری 10 درصد از کلاهبرداری‌های رایانه‌ای و اینترنتی تحت پوشش ارسال ایمیل های فریبنده و ازدواج های اینترنتی بوده و 44 درصد از جرائم رخ داده و پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا مربوط به برداشت های غیر مجاز است که البته وقوع این جرم بیشتر  به دلیل ناآگاهی مردم بوده است.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط