ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

بزودی ، شناسنامه یک روزه صادر خواهد شد

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال، ˈ حمید پارسایی ˈ افزود: دستور‌العمل بهره‌برداری از اسنادی که تاکنون به صورت الکترونیکی آرشیو شده ، تدوین شده و در آینده نزدیک ابلاغ می‌شود.

وی اظهار داشت : حدود 90 سال از شکل‌گیری سازمان ثبت احوال می‌گذرد و در این مدت، ارائه تمامی خدمات مربوط به شناسنامه برای هر فرد، تنها در محل صدور سند میسر بوده است.

پارسایی تصریح کرد:  اگر درخواستی در رابطه با شناسنامه، به ادارات خارج از محل صدور سند ارائه  می شد این درخواست از طریق پست به محل صدور سند ارسال و در آنجا به آن رسیدگی می‌شد، بنابراین این پروسه بسیار زمان‌بر و هزینه‌بر بوده و در این شرایط تعویض شناسنامه یا صدور المثنی، یک تا سه ماه طول می کشید.

وی خاطرنشان کرد: بزودی با بهره برداری از طرح آرشیو الکترونیک ، صدورشناسنامه یک روزه خواهد شد.

پارسایی با اشاره به اینکه هم اکنون 120 میلیون سند در آرشیو الکترونیک وجود دارد ، گفت : در طول یک‌سال و نیم گذشته از اجرای پروژه آرشیو الکترونیک، فرایند آرشیو 60 میلیون سند از این اسناد به طورکامل طی شده است.

وی ،زمان پیش بینی  شده برای اجرای کامل این پروژه را سه سال عنوان کرد و افزود: با این حال با توجه به سرعت تصویر برداری ( اسکن ) اسناد در استان‌ها، قطعا آرشیو الکترونیک زودتر از موعد پیش‌بینی شده به بهره‌برداری خواهد رسید.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط