ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

نحوه اطلاع از ممنوع الخروج شدن

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمود صادقی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در 6 ماهه امسال یک میلیون و 400 هزار گذرنامه الکترونیک صادر شده است این در حالی است که از اسفند 89 که کار صدور این گذرنامه ها آغاز شد تاکنون 5 میلیون گذرنامه الکترونیک صادر شده است.

رئیس پلیس گذرنامه و مهاجرت در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد گذرنامه دیومتریک گفت: این گذرنامه در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد و در مرحله بعدی گذرنامه ها به صورت دیومتریک صادر می شود.

صادقی در خصوص اطلاع افراد از ممنوع الخروج شدنشان نیز به مهر افزود: افراد می توانند با در اختیار داشتن گذرنامه به مدیریت استان ها مراجعه و در مورد ممنوع الخروج بودن یا محدودیت های سفرشان استعلام بگیرند. بانک ها اداره مالیات و سایر دستگاه ها هر روز لیست افراد ممنوع الخروج را در اختیار پلیس قرار می دهند در حالیکه لیست رفع ممنوع الخروج نیز روزانه به روز می شود.

رئیس پلیس گذرنامه و مهاجرت با بیان اینکه هر فردی که قصد خروج از کشور را دارد، باید دارای گذرنامه باشد، تاکید کرد: با توجه به اینکه گذرنامه های الکترونیک به صورت فرضی صادر می شود هر فردی در هر سنی باید دارای گذرنامه همراه با تصویر باشد.

صادقی با اشاره به اینکه افرادی که در سن مشمولیت هستند و می خواهند از کشور خارج شوند، باید به سازمان وظیفه عمومی مراجعه کرده و مجوز خروج بگیرند تصریح کرد: این افراد در صورتیکه دارای مجوز هستند باید با کارت ملی، شناسنامه و مجوز خروج به مدیریت گذرنامه استان ها مراجعه کنند. اگر این افراد دارای گذرنامه نیستند باید به مراکز پلیس+10 برای دریافت گذرنامه مراجعه کنند.

وی در خصوص افرادی که گذرنامه یشان در خارج از کشور مفقود شده است، گفت: آنها می توانند با مراجعه به کنسولگری‌های ایران برگه عبور بگیرند، اما اگر قصد دارند مدت بیشتری را در خارج بمانند می توانند در کنسولگری ایران گذرنامه دریافت کنند، اما به محض ورود به کشور باید به پلیس گذرنامه مراجعه و مفقود شدن آن را اطلاع دهند.

وی در پایان افزود: هر تبعه ایرانی برای ورود به کشور مشکلی ندارند و می توانند با کارت ملی یا اسناد هویتی که نشان دهنده ایرانی بودن آن است وارد کشور شوند.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط