ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

آزادی سه هزار زندانی جرایم مالی غیر عمد تا پایان ماه مبارك رمضان

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی


تهران - مدیر عامل ستاد دیه كشور گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، حدود سه هزار زندانی جرایم مالی غیر عمد تا پایان ماه مبارك رمضان امسال آزاد می شوند.
' سید اسد الله جولایی' روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان اینكه آزادی زندانیان جرایم مالی غیر عمد از محل كمك خیرین و نیكوكاران، روزانه انجام می شود افزود: هم اكنون حدود 12 هزار زندانی جرایم مالی غیر عمد اعم از بدهكاران دیه، مهریه، نفقه و محكومان مالی غیر از كلاهبرداری در زندان ها به سر می برند.
مدیر عامل ستاد دیه كشور با بیان اینكه برای آزادی این تعداد زندانی جرایم مالی غیر عمد، 600ملییارد تومان نیاز است ابراز امیدواری كرد بتوان از مجموع این مبلغ، 300 میلیارد تومان را از طلب كاران رضایت گرفت و مابقی از محل كمك های خیرین و دولت فراهم شود.
جولایی همچنین از آزادی 12 هزار و 783 زندانی جرایم مالی غیر عمد در سال گذشته خبر داد و گفت: مجموع بدهی این افراد 509 میلیارد تومان بود كه مبلغ 270 میلیارد تومان از طلب كاران رضایت گرفته شد.
به گفته مدیر عامل ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه، از مجموع 12 هزار و 783 زندانی جرایم مالی غیر عمد كه سال گذشته آزاد شدند، پنج هزار و 38 نفر بدهكاران دیه، هفت هزار و 775 نفر محكومان مالی غیر از كلاهبرداری و 348 نفر نیز زندانیان زن بودند.
جولایی با بیان اینكه هم اكنون دو هزار و 200 زندانی بدهكار دیه در زندان های كشور وجود دارد افزود: از این تعداد، حدود 50 درصد زندانیان ناشی از تصادقات رانندگی هستند.
بنابر اعلام ستاد دیه كشور در طی 22 سال گذشته، بیش از 60 هزار زندانی جرایم مالی غیر عمد با كمك خیرین و نیكوكاران و حمایت های مالی دولت از زندان ها آزاد شده اند.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط