ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

برگزاری جشنواره‎ اندیشه‌های قضایی در حوزه پیشگیری از وقوع جرم

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

مرکز مطالعات اجتماعی و جرم­ شناسی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضايیه در نظر دارد سالانه «جشنواره‎های اندیشه­ های قضایی در حوزه پیشگیری از وقوع جرم» را با هدف برقراری تعامل با همکاران قضایی و بهره‎گیری از تجربیات و اندیشه­ های تخصصی ایشان برگزار كند.

 

به گزارش ايسنا،‌ اين جشنواره که در آذرماه 91 به میزبانی استان یزد برگزار می­ شود با محوریت قضازدایی، جرم­ زدایی و کاهش ورودی پرونده (اعم از کیفری و مدنی) به دستگاه قضایی، طراحی شده است.

 

تعداد بالای پرونده­ های ورودی دادگستری، قوه قضايیه را با مشکلات و آسیب­‌های متعددی مواجه كرده است؛ اخلال در تحقق عدالت، افزایش امکان فساد اداری- مالی، کاهش اتقان آراء و کاهش آرامش روانی و اختلال در زندگی فردی و خانوادگی همکاران قضایی از آن جمله­‌اند. همواره یکی از دغدغه­‌های اساسی مسوولان ارشد قوه قضايیه یافتن راه حلی مناسب برای این مشکلات بوده است. از طرفی قضات محترم به سبب اینکه در معرض این امر هستند قطعاً در ذهن خود بدنبال

راه­‌حل­‌های مناسبی بوده­‌اند و یقینا نکات و مطالب ارزنده و سودمندی مدنظر دارند که از یک­سو همکاران قضایی به دنبال راهی برای ارائه نظرات و اندیشه­‌های خود می­‌باشند و از سوی دیگر توجه به این ایده­ ها می­ تواند دستگاه قضایی را در حل مشکلاتش یاری كند.

 

به همین سبب مرکز مطالعات در نظر دارد با تعریف و اجرای طرحی، ایده­‌ها و نظرات قضات سراسر کشور در رابطه با این مسأله را جمع­ آوری كرده و پس از ارزیابی، در راستای اجرایی کردن پیشنهادات، اقدامات لازم را صورت دهد. بنابراین با توجه به مشغله قضات و به منظور تسهیل جمع­ آوری ایده­‌ها، این امر در قالب جشنواره­ای طراحی شده است. دستورالعمل اجرایی این جشنواره در پیوست آمده است.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط