ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

رييس شعبه سه دادگاه انقلاب مشهد: تكرار جرم «شيشه‏‌»اي‌ها حتي با يك گرم، مجازاتش اعدام است

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

رييس شعبه سه دادگاه انقلاب مشهد گفت: افراد غير معتاد كه مواد مخدر يا روان‌گردان استفاده كنند 2 ميليارد ريال تا 10 ميليارد ريال جزاي نقدي و 50 تا 74 ضربه شلاق دارند.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه خراسان، حجت‌الاسلام سيد محمد سلطاني در همايشي با عنوان «آنچه از شيشه بايد بدانيم» كه در مركز تربيت معلم شهيد بهشتي مشهد برگزار شد، خاطرنشان كرد: افراد معتاد را تا قبل از اصلاح تنها شلاق مي‌زنيم زيرا اين افراد ديگر معتاد شده‌اند. بارها در جلسات متعدد هم قضات و كارشناسان فرياد زدند كه چاره كار شلاق نيست كه نهايتا نظام پس از تلاش‌هاي زياد به اين نتيجه رسيد بايد در حوزه اعتياد نگاه درماني داشت اما در حد اعتياد و استعمال مواد جرم‏‌زدايي را نداريم و همان جزاي نقدي مطرح است.

 سلطاني اظهاركرد: در خراسان رضوي با وجود مركز درماني خلق‌آباد، كارهاي بهتري در حال انجام است و آنچه مطرح است، ما تنها در حوزه مصرف است كه بحث درمان را داريم، براي مصرف شيشه اعمال افراد را پاي ديوانگي آنها گذاشته‎ايم در حالي كه آنها مجرم هستند.

 وي ادامه داد: با توجه به اتفاقات افتاده نهايتا به اين نتيجه رسيديم كه بايد با شيشه سخت‌تر از هرويين برخورد كنيم و نهايتا جرم شيشه از 60 ماه حبس به دليل نگهداري 110 گرم شيشه به اعدام تغيير يافت.

 سلطاني افزود: درباره درست يا غلط بودن اين عمل اظهار نظر نمي‌كنم ولي بحث ميزان آموزش و اطلاع‌رساني است كه ما چقدر به افرادي كه در معرض و با اعتياد مواجه هستند آموزش داديم و مجازات‌ها را مشخص كرده‌ايم.

 وي خاطرنشان كرد: مجازات 100 گرم شيشه اعدام است و كسي كه در خصوص مواد مخدر به خصوص شيشه تكرار جرم داشته باشد ولو يك گرم، مجازات اعدام تعيين شده است اين قانون براي مصرف‌كنندگان نيز هست زيرا قانون‌گذار به اين نتيجه رسيده است كه با پيشگيري كيفري هم مي‌توان اقدام به پيشگيري كرد.

 سلطاني با بيان اينكه با كارگاه‌هاي توليد پايپ و شيشه برخورد خواهد شد، ادامه داد: اين تاسف بار است كه در نظام جمهوري اسلامي به جايي مي‌رسيم كه در جهان به عنوان بزرگ‌ترين توليدكنندگان شيشه معرفي شويم.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط