ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

تشکیل دفاتر خدمات قضایی در استان البرز

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

دادستان عمومی و انقلاب كرج از راه‌اندازی دفاتر خدمات قضایی مشابه کارکرد دفاتر پیشخوان دولت در استان البرز خبر داد.

علی فرهادی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برنامه‌های آتی قوه قضاییه در استان‌ها اظهاركرد: برای رسیدگی هرچه سریع‌تر درخواست‌های مردمی درصدد ایجاد دفاتر خدمات قضایی هستیم تا مردم بدون مراجعه به دادگستری، درخواست‌های خود را از طریق این دفاتر پیگیری کنند.

وی افزود: این اقدام موجب کاهش رفت و آمدها به دادگاه قضایی خواهد شد وتنها در هنگام صدور احکام این مراجعات صورت خواهد گرفت.

فرهادی خاطر نشان کرد: اعتمادبخشی، جلوگیری از ازدحام در دادگاه ها، اطمینان رسیدگی هرچه سریع‌تر به پرونده‌های قضایی بخشی از اهداف تشکیل دفاتر قضایی در سطح استان است.

دادستان عمومی و انقلاب كرج در بخش دیگری به اجرای طرح مدیریت پرونده‌های قضایی خبر داد و گفت: این طرح که از زمان تشکیل اداره کل دادگستری اجرایی شده و این امکان را برای مردم فراهم ساخته است که بدون نیاز به دادگستری از طریق رایانه پرونده خود را ثبت برسانند و تا حصول نتیجه نیز به همین شیوه پرونده های قضایی خود را پیگیری كنند.

وی افزود: افراد از این طریق حتی در جریان روند و صدور رای خود نیز قرار خواهند گرفت.

فرهادی در پايان بااشاره به  مزیت‌های این طرح گفت: جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی سودجویان، کاهش مراجعات و رسیدگی سریع تر به پرونده ها از جمله رویکردهای مثبت این طرح محسوب می شود.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط