ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

ادغام مركز مشاوران و كانون‌ وكلا در دو سال آينده اجرايي خواهد شد

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

به گزارش ايسنا،‌ علي اديبي كه براي شرکت در مجمع عمومي کانون مشاوران حقوقي و وکلاي قوه قضاييه به گرگان سفر کرده بود، با بيان اين که سيستم وکالت کشور هنوز نتوانسته است، چارچوبي براي دفاع در کشور تبيين کند، گفت: بايد فن دفاع بر اساس اصول روانشناختي و اخلاق تبيين و به وکلا آموزش داده شود.  

وي نا آشنا بودن وکيل به فن دفاع را يکي از علل خوب دفاع نکردن موکل عنوان کرد و افزود: بايد رفتار سازماني ، نحوه رفتار با موکل و نحوه دفاع در اين حوزه به وکلا آموزش داده شود.  

اديبي با تاکيد بر اين که بايد وکالت به سمت تخصصي شدن پيش رود، افزود: هم اکنون بسياري از جرايم در قالب فضاي مجازي صورت مي‌گيرد در صورتي که بسياري از وکلا هيچ اطلاعاتي در اين زمينه ندارند.  

 

وي تصريح کرد: بايد وکالت در ايران از پيله سنتي خود خارج شود در غيراين صورت در آينده نه چندان دور دچار مشکل خواهد شد.  

 

معاون اجرايي مرکز امور مشاوران حقوقي و وکلاي قوه قضاييه در ادامه سخنان خود سال 91 و 92 را سال هاي پرچالش وکالت در کشور خواند و گفت: ادغام يک بحث جدي است که حتما در دو سال آينده اجرايي مي‌شود و از هم اکنون بايد وکلا با ساماندهي در قالب تشکيلات، خود را براي اين تحول عظيم آماده کنند.  

 

اديبي با بيان اين که مجلس نهم تعيين کننده وضعيت وکالت در کشور خواهد بود، گفت: تصميم درباره قانون ادغام و چند و چون آن در اين مجلس گرفته خواهد شد.  

 

وي افزود: متاسفانه هم اکنون وکلا به دليل مشکل معيشتي مجبورند در پرونده‌هاي زيادي وکالت کنند حتي اگر حق نباشد. وکلا تنها صنفي هستند که از حق مردم خوب دفاع مي کنند ولي از حق خودشان دفاع نمي کنند.  

 

اديبي در بخش ديگري از سخنان خود با انتقاد از تمرکز وکالت در دادگستري گفت: اين امر سبب شکل گيري برخي روابط مي‌شود.  

وي با بيان اين که بايد وکالت از دادگستري به سطح جامعه راه يابد گفت: جا افتادن بحث وکالت در سطح جامعه از تشکيل تعداد زيادي از پرونده ها در محاکم ها جلوگيري مي کند.

اديبي تصريح کرد: از 56 سال پيش تاکنون که قانون وکالت در کشور تصويب شده است هنوز کار مهمي در اين بخش صورت نگرفته است.

وي ابراز اميدواري کرد، با تصويب قانون ادغام وکالت به سمت و سوي برداشتن گام‌هاي بلند در کشور حرکت کند.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط