ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

حسین‌آبادی: نمی‌دانم از کجا باب شده که کانون وکلا نباید در سیاست دخالت کند

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

حسین‌آبادی: نمی‌دانم از کجا باب شده که کانون وکلا نباید در سیاست دخالت کند/ حقوقدانان تحرک بیشتری از خود در مسایل سیاسی و اجتماعی نشان دهند
به گزارش خبرنگار ایلنا، امیر حسین‌آبادی در مراسم تقدیر از فعالان ستاد وکلا و حقوقدانان حسن روحانی که عصر امروز در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، با تبریک حلول ماه رمضان گفت: مردم در انتخابات ریاست جمهوری انتخابی کردند که به معنای واقعی رشد را نشان دادند. این مردم رشید هستند و آگاهی خود را به اثبات رساندند. وقتی روزنامه لوموند می‌گوید مردم در ایران به یارانه نه گفتند و آزادی را به یارانه ترجیح دادند افتخار بزرگی است. این ملت لیاقت حکومت شایسته را دارند. من در تبریک خود به آقای روحانی گفتم که این رای پشتوانه شماست که از هر نیرو و لشکری برای شما مهمتر است و امیدوارم دولت خواسته مردم را به انجام برساند.

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز ادامه داد: حقوقدان بودن ایجاب می‌کند فرد در مسائل حساس باشد. من نمی‌دانم از کجا باب شده کانون وکلا نباید در سیاست دخالت کند. سه دوره رییس کانون وکلا سناتور بوده است. حقوقدانان بحث را ادامه دهند و برای فعالیت اعلام آمادگی کنند. هر کس در جامعه وظیفه‌ای دارد. حقوقدان کارش مسائل اجتماعی -سیاسی است. وکلا و حقوقدانان در پاکستان بر سر مسائل اجتماعی کشته می‌دهند و بی‌تفاوت نیستند. ما باید تحرک بیشتری داشته باشیم و در مسائل سیاسی، اجتماعی دخالت کنیم اما متاسفانه فعلا آنطور که باید و شاید، نیست.

او با بیان اینکه انشالله با این انتخابات کل حقوقدانان مملکت تحرک بیشتری از خود نشان دهند، اظهار کرد: امیداورم شاهد همکاری بیشتر حقوقدانان با دولت باشیم. انتظار این است که حقوقدانان حداقل در زمینه حقوق شهروندی فعالیت کنند و افراد را از حقوق خود مطلع کنند.

حسین‌‌آبادی گفت: امیدوارم خداوند توفیق بدهد تا پاسخ حضور مردم در پای صندوق را بدهیم. این ملت شایسته دولت و حکومت شایسته است.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط