ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

کاهش 10 درصدی ورودی پرونده‌ به دادگستری یزد

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

رییس کل دادگستری یزد با بیان این که روند ورود پرونده‌های مختلف به دستگاه قضایی استان، از کاهش 10 درصدی روند ورودی پرونده‌های مختلف به دادگستری یزد از سال 93 تا 95 خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا حبیبی در مراسم تکریم و معارفه دادستان یزد که با حضور حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور برگزار شد با بیان اینکه نزدیک به یک سوم سوابق جمال قضاوتی در تصدی دادستانی مرکز استان یزد بوده است، اظهار کرد: سوابق وی نشان دهنده سلامت نفس و پشتکار دادستان گذشته یزد است.

وی در مورد جایگاه مهم نهاد دادسرا و شخص دادستان، گفت: در قانون بیش از 100 وظیفه برای دادستان تعیین شده که نشان دهنده مسئولیت مهم و کلیدی این نهاد است.

رییس کل دادگستری یزد مرحله مهم تحقیقات مقدماتی را از جمله مهمترین وظایف تعیین شده برای دادسرا دانست و بیان کرد: این مرحله از این نظر مهم است که خشت اول سندها و مدارک مربوط به هر پرونده زمینه اجرای حق در سیستم قضایی را مشخص می کند.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در سال 93 مجموع قضات دادگستری 164 نفر بودند و طی دو سال گذشته 46 قاضی به سیستم قضایی استان اضافه شدند و در حال حاضر 204 قاضی در استان یزد فعالیت می‌کنند که یک چهارم این تعداد خانم هستند.

این مقام قضایی تصریح کرد: در سال 95 در دادگستری استان یزد بیش از 216 هزار فقره پرونده رسیدگی و مختومه شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه روند کاهشی ورود پرونده ها به دستگاه قضایی استان دو سال است، ادامه دارد: از سال 93 تا 95 تعداد پرونده‌های وارده بیش از 10 درصد کاهش داشته است.

حبیبی ساماندهی واحدهای مشاوره را از جمله مهمترین اقدامات انجام شده در استان یزد دانست و بیان کرد: خوشبختانه با اقدامات انجام شده بر خلاف استان های دیگر کشور، بحث طلاق در استان یزد جز 10 خواسته اول نیست.

رییس کل دادگستری یزد در پایان خاطرنشان کرد: ابلاغ الکترونیکی و تشکیل ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی از دیگر اقدامات انجام شده در دستگاه قضایی استان یزد است.

ارسال به شبکه های اجتماعی