ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

افزایش پرونده ها در شعب کیفری دادگاه های تجدیدنظرنگران کننده است

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

به گزارش ایرنا از اعلام روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان تهران، غلامحسین اسماعیلی در پنجمین نشست شورای معاونین دادگستری کل استان تهران افزود: قانون آئین دادرسی کیفری جدید از اول تیرماه سال گذشته به مرحله اجرا درآمد علیرغم اینکه در این قانون نکات حقوقی ارزنده ای در ابعاد مختلف وجود دارد لکن در برخی از موارد بویژه ماده 450 در عمل برای محاکم کیفری تجدیدنظر استان مشکلات عدیده ای ایجاد نموده است.
وی ادامه داد: متأسفانه افزایش بی رویه آمار در شعب کیفری دادگاه های تجدیدنظر واقعا نگران کننده است و می طلبد با قید فوریت از طریق مبادی ذیربط در جهت اصلاح ماده مذکور اقدامات و تشریفات قانونی لازم معمول گردد.
رئیس کل دادگستری استان تهران تاکید کرد: تا اصلاح ماده 450 آئین دادرسی کیفری که قطعا زمان بر خواهد بود با استفاده از راهکارهائی چون کار در خارج از وقت اداری با بهره گیری از مقوله کارانه، افزایش شعب و تزریق نیروی انسانی اعم از قاضی و کارمند و ایجاد انگیزه های مادی و معنوی مناسب در همکاران برای تلاش بیشتر و اقدامات دیگر... جلوی این معضل مهم را بگیریم تا به حقوق شهروندان و مراجعین به تشکیلات قضائی لطمه ای وارد نشود.
وی با بیان این که نیاز به یک حرکت جهادی در این زمینه داریم، افزود:امیدواریم که ضمن برنامه ریزی دقیق بتوانیم به این مشکل عظیم فائق شویم. 
اسماعیلی در همین خصوص از قضات و کارکنان دادگاه های تجدیدنظر خواست تا با تلاش بیشتر و اقدامات موثرتر در مسیر احقاق حقوق مردم و اجرای هرچه بهتر عدالت گام بردارند. وی آنگاه راهکارهایی برای ایجاد انگیزه در همکاران را نیز به نحو مبسوط مطرح نمود.
قابل ذکر است که تعدادی از اعضای شورای معاونین در رابطه با رفع معضل اطاله دادرسی در شعب کیفری محاکم تجدیدنظر، راهکارهایی ارائه نمودند که مقرر گردید پس از انجام بررسی های دقیق توسط کارگروه تعیین شده، مراتب جمع بندی و به صورت عملیاتی به مرحله اجرا درآید.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط