ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

خرید کتاب، مجازات متجاوز به منابع طبیعی

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

سایت حقوقی دادآور

رییس اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: شعبه یکم دادگاه کیفری شهرستان بهار2متجاوز به منابع طبیعی را به 2سال حبس تعزیز و همچنین خرید و اهدای کتاب مجموعه قوانین منابع طبیعی به کتابخانه یک روستا محکوم کرد.

علیرضا قاسمی مجاهد روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: اواخراردیبهشت ماه سالجاری گزارشی مبنی بر تخریب سازه های آبخیزداری (سیل بند) و سرقت مصالح آن توسط چهار نفر از اهالی روستای حسین آباد عاشوری بهار به یگان حفاظت منابع طبیعی ارسال شد که با حضور محافظان منابع طبیعی در محل ، سرقت تایید شد. 

وی اضافه کرد: پس از بررسی های صورت گرفته و تحقیقات محلی چهار سارق شناسایی شده و پرونده قضایی برای آنها تشکیل شد. 

وی اظهار کرد: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد که این افراد با تخریب سازه و بیرون آوردن مصالح از آنها برای ساخت بنا استفاده کرده اند. 

رییس اداره حقوقی منابع طبیعی استان همدان بیان کرد: شعبه یکم دادگاه کیفری بهار پس از بررسی ابعاد پرونده دو نفر از متهمان را تبرئه و دو نفر از محکومان را نیز مجازات کرد. 

وی افزود: طبق رای دادگاه با استناد به مواد قانونی 23 و 24 قانون مجازات اسلامی هر یک از متهمان به تحمل دو سال حبس تعزیری و خرید دو جلدکتاب با مضمون مجموعه قوانین منابع طبیعی و اهدای آن به کتابخانه روستای حسین آباد عاشوری از توابع شهرستان بهار محکوم شدند. 

رئیس اداره حقوقی منابع طبیعی استان همدان دقت نظر، توجه و حساسیت ویژه مرجع قضائی به موضوعات محیط زیست و منابع طبیعی را ستود و این اقدام قضائی را در تنویر افکارعمومی بسیار مهم ارزیابی کرد. 

قاسمی مجاهد گفت: منابع طبیعی جزو انفال بوده و متعلق به عموم مردم است و ملک شخصی افراد نیست تا درآن هرگونه دخل و تصرفی انجام دهند. 

استان همدان دارای 905 هزار هکتار اراضی ملی است که 42 هزار و 566 هکتار از آن شامل جنگل های دست کاشت و طبیعی است.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط