ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

رییس کانون وکلای دادگستری چهارمحال و بختیاری: استقلال وکیل یک امتیاز صنفی و شغلی نیست

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

رییس کانون وکلای دادگستری چهارمحال و بختیاری گفت: تقدیر نهاد مدنی وکالت این چنین بوده که از بدو پیدایش آن تاکنون آماج بی‌مهری‌ها و کم لطفی‌های مختلفی قرار گیرد تا جایی که کسانی بوده و هستند که کمر به ریشه کنی این نهاد بسته‌اند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه اصفهان، عباس جزایری در جشن استقلال کانون وکلای دادگستری اصفهان، اظهار کرد: استقلال وکیل و کانون‌های وکلا همواره یکی از دغدغه‌های شیفتگان عدالت بوده و است.

 

وی افزود: استقلال کانون‌های وکلا همسنگ و هم تراز ملی شدن صنعت نفت که از افتخارات ملی کشور است، با تلاش و مبارزات طاقت فرسای بزرگان این حرفه به‌ دست آمد.

 

رییس کانون وکلای دادگستری چهارمحال و بختیاری ادامه داد: حفاظت از استقلال کانون‌های وکلا در این برهه تاریخی به وکلا سپرده شده است.

 

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر نهاد وکالت در ایران به درختی تنومند تبدیل شده که استوار و محکم پا بر جا ایستاده، اما متاسفانه در چند سال اخیر استقلال کانون‌های وکلا مخدوش شده و اصل 35 قانون اساسی نیز معطل و بلا اجرا باقی مانده است.

 

رییس کانون وکلای دادگستری چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: ایجاد نهاد موازی با کانون وکلا موجب تضعیف و مخدوش شدن این نهاد شده است و حتی چهره‌ای که صدا و سیما از وکیل به جامعه معرفی می‌کند زیبنده وکلا نیست، اما با این وجود نهاد وکالت طوفان‌های سهمگین را به برکت مبارزه جامعه وکالت از سر گذرانده و وکلا هنوز می‌توانند جشن استقلال را برگزار کنند.

 

جزایری اضافه کرد: استقلال وکیل و نهاد وکالت امتیاز صنفی و شغلی نیست، بلکه به عنوان یک دستاورد بشری ضرورتی اجتناب ناپذیر برای رعایت حقوق شهروندی و دادرسی عادلانه است.

 

وی با بیان اینکه کانون وکلای دادگستری چهارمحال و بختیاری بیست و سومین عضو اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری است، یادآور شد، این کانون همگام با کانون‌های دیگر به ویژه اصفهان از هیچ تلاشی برای صیانت از استقلال نهاد وکالت و وکلا دریغ نخواهد کرد.

 

رییس کانون وکلای دادگستری چهارمحال و بختیاری گفت: حفاظت و حراست از استقلال نهاد وکالت و وکلا در شرایط کنونی رسالت تاریخی تک تک وکلا است.

 

هم‌چنین نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه گفت: وجه مشابهت وکلای دادگستری با وکالت نمایندگان مجلس شورای اسلامی بسیار زیاد است، زیرا وکلا به دنبال حق و اجرای عدالت و نمایندگان مجلس نیز به دنبال حق خواهی و حق جویی برای مردم هستند.

 

نیره اخوان بی طرف ادامه داد: نماینده و وکیل خوب به دنبال دوری از کانون‌های قدرت و ثروت است و اگر وکیلی بخواهد این پیوند را ایجاد کند نه تنها خدمتگزاری نکرده بلکه استقلال وکیل حفظ نخواهد شد و موجب ایجاد فساد می‌شود.

 

وی با بیان اینکه وکیل حق را برای صاحب حق زنده می‌کند، اضافه کرد: احساس رضایت مردم دلیل بر صحت، سقم و اساس کار قضات و وکلا است

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط