ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

رییس کل بیمه مرکزی: تا وقتی قانون جدید ابلاغ نشود جنسیت در پرداخت دیه تأثیری ندارد

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

رییس کل بیمه مرکزی گفت: برابری دیه مرد و زن در قانون شخص ثالث مصوب سال 87 آمده است و تا زمانی که قانون جدیدی ابلاغ نشود به همین روش عمل می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار بانک و بیمه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) سید محمد کریمی در جمع خبرنگاران در مورد برخی اظهارات در مورد پرداخت مابه‌التفاوت دیه زن و مرد از صندوق تامین خسارت‌های بدنی گفت: هنوز چیزی رسما در این مورد ابلاغ نشده و ما همچنان براساس قانون شخص ثالث مصوب سال 87 عمل می‌کنیم.

 

کریمی به آخرین وضعیت لایحه صندوق بیمه حوادث طبیعی اشاره کرد و گفت: این لایحه از زمان مجلس هشتم به کمیسیون اقتصادی رفته و هم‌اکنون در حال نهایی شدن در کمیسیون است، براساس این لایحه منازل مسکونی شهری و روستایی در مقابل حوادث طبیعی به صورت اجباری بیمه می‌شوند.

 

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: طبق این لایحه احتمالاً یک حداقل پوشش بیمه‌ای برای منازل مسکونی با توجه به کم‌خطر و پرخطر بودن موقعیت جغرافیایی به مبالغ پیشنهادی 5 میلیون، 8 میلیون و 10 میلیون تومان تعیین خواهد شد.

 

وی گفت: شیوه‌های مختلفی برای اخذ حق بیمه پیشنهاد شده اما اگر مجلس بپذیرد می‌توان این حق بیمه را روی قبض برق و یا دیگر قبوض از مردم اخذ کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: مازاد بر ارقام حداقلی که برای مردم اختیاری است و می‌توانند بیشتر از این مبالغ منازل خود را بیمه کنند لذا هر کس در صورت تمایل می‌تواند به شرکت‌های بیمه مراجعه کند و بیمه‌نامه‌اش را دریافت کند.

کریمی درباره اقدامات انجام شده در مورد بیمه تکافل نیز گفت: این موضوع چند ماهی است که در شورای فقهی و پژوهشکده بررسی می‌شود و بنا داریم از تجربه سایر کشورها از جمله مالزی در این‌باره استفاده کنیم و مراحل آخر خود را سپری می‌کند.

 رئیس کل بیمه مرکزی افزود: تکافل ریشه در سنت و مبانی اسلامی دارد و در کشورهای اسلامی در حال اجراست و ما نیز بنا با در نظر گرفتن این بیمه در کشور مالزی این موضوع را در کشور راه‌اندازی کنیم تا شرایط برای فرادی که تمایل دارند، فراهم باشد استفاده کنند، شرایط آن وجود داشته باشد اما هنوز به شورای عالی بیمه برای تصویب نرفته است.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط