ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

دادستان تهران: نمایندگان دادستان برای مجرمان سابقه‌دار و خشن مجازات‌های مکمل درخواست کنند

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، دادستان عمومی و انقلاب تهران با تأکید بر اجرای احکام به صورت قوی گفت: براساس نص صریح قانون باید دادستان و نماینده وی با اشراف کامل نسبت به هر پرونده‌ای در دادگاه حاضر شده و پرونده را به طور دقیق مورد رسیدگی قرار دهد و تلاش کند تا فواصل زمانی رسیدگی به پرونده هم کاهش پیدا کند.

جعفری دولت آبادی به ظرفیت‌های موجود در قانون مجازات اسلامی اشاره کرد و گفت: بر اساس این ظرفیت‌ها نماینده دادستان می‌تواند برای مجرمین سابقه‌دار و مرتکبین جرائم خاص علاوه بر حکم اصلی احکام تکمیلی جداگانه‌ای صادر کند.

وی افزود: اگر می‌بینید یک مجرم سابقه‌دار است و یا جرم ویژه‌ای انجام داده برخلاف آنکه در برخی از جرائم نماینده دادستان حتی درخواست تخفیف می‌کند اینجا باید درخواست تشدید مجازات و بکارگیری مجازات‌های تکمیلی داده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اجرای احکام صادر شده اشاره کرد و گفت: ما در بخش اجرا بعضا با مشکلاتی مواجه هستیم.

جعفری دولت آبادی تصریح کرد: بارها دیده شده که در مورد برخی پرونده‌ها احکام خوبی صادر می‌شود اما در زمان اجرا یا درست اجرا نمی‌شود یا به موقع اجرا نمی‌شود.

وی افزود: مجرمان نباید اینگونه متصور باشند که حتی اگر برایشان حکمی صادر شود اجرای آن به تعویق می‌افتد و به این ترتیب می‌توانند از زیر بار مسئولیت جرم خود فرار کنند.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط