ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

شناسایی هکرهای کلاه سفید و برخورد با هکرهای کلاه سیاه توسط پلیس فتا

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات ناجا از برخورد بدون اغماض پليس با هكرهاي كلاه سياه (كراكر) خبر داد.

 

سردار كمال هاديانفر در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در مورد وضعيت هكرها در ايران، گفت: پليس با هكرهاي كلاه سياه يا «كراكرها» برخورد مي‌كند، چرا كه اين هكرها اقدام به انجام اعمال غيرقانوني مي‌كنند.

 

وي با بيان اين كه پليس در برخورد با هكرهاي كلاه سياه اغماضي نخواهد كرد، گفت: برخي هكرها به عنوان كلاه سفيد معروف هستند، به انگيزه سرگرمي، كنجكاوي و بدون خسارت اقدام به شناسايي منافذ و حفره‌هاي امنيتي سامانه‌ها براي تعيين نقاط ضعف آنها مي‌كنند.

 

هاديانفر تاكيد كرد: هكرهاي كلاه سفيد كه با انگيزه بالا اقدام به تست سامانه‌ها مي‌كنند، ضرورت دارد كه اين حفره‌هاي امنيتي را به پليس فتا از طريق سايت ان پليس اعلام كنند. 

 

رييس پليس فتاي ناجا با بيان اين كه هكرهاي كلاه سفيد افراد ارزشمندي هستند كه از دانش فضاي سايبر بهره‌مند هستند، گفت: همه كشورها از تجارب و پتانسيل اين افراد استفاده مي‌كنند و اين مساله هم جزو موضوعات پليس فتا است.

 

هاديانفر با بيان اينكه پليس هكرهاي كلاه سفيد را شناسايي مي‌كند، گفت: پليس با اين هكرها ارتباط برقرار كرده و بسياري از اين هكرها ابراز تمايل به همكاري با پليس داشته‌اند و پليس مي‌تواند از اين هسته به وجود آمده در پيشبرد اهداف خود بهره‌مند شود.

 

وي در پايان اعلام كرد كه هكرهاي كلاه سفيدي كه در اين حوزه تخصص داشته و تمايل به همكاري با پليس داشتند، مي‌توانند از طريق سايت پليس فتا درخواست خود را اعلام كنند.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط