ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

«استقلال مالی» بزرگترين مشکل زنان مطلقه

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

مدیر دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری البرز گفت: عدم استقلال مالی از مهمترین  مشکلات زنانی است که از همسران خود جدا شده‌اند.

فریده بیک‌پور در گفت‌وگو با ایسنا افزود: نیاز مالی زمینه‌های مهم آسیب‌های بعد از طلاق را در این قشر از زنان ایجاد می‌کند بنابراین باید شرایطی را ایجاد كرد که این زنان از نظر مالی با مشکلات کمتری دست و پنجه نرم کنند.

وی افزود: غالبا زنانی که تقاضای طلاق می‌دهند افرادی هستند که به میزان زیادی در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار گرفته‌اند و بنابراین باید شرایطی مهیا شود که از میزان آسیب‌های آنان کاسته شود، نه این که بعد از سپری کردن روند طلاق آنان با مشکلات بیشتری زندگی کنند.

بیک‌پور خاطرنشان کرد: زنان به دلیل ظرافت‌های زیادی که در خلقت آنان به کار رفته است در معرض آسیب های زیادی قرار دارند که این موضوع  وظیفه جامعه به خصوص مردان خانواده را در حمایت از آنان دوچندان می‌كند.

وی ادامه داد: با تاکید بر اين مباحث، دادگستری استان البرز اقدام به تشکیل دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان با هدف حمایت از زنان و کودکان بزه دیده و رسیدگی به پرونده‌های زنان كرده است.

مدیر دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری البرز افزود: برگزاری جلسات مشاوره برای زنان زندانی، ترتیب ملاقات فرزندان با مادران زندانی، تفکیک بیماران خاص در زندان‌ها، پرداخت دیه از طریق ستاد دیه بخشی از خدماتی است که از طریق این دفتر ارائه می‌شود.

وی در پايان از برنامه‌های حمایتی از خانواده‌های زندانیان زن نیز به عنوان بخش دیگری از اقدامات در دست اجرای این دفتر نام برد.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط