ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

با تاكيد بر عدم ثبت عقدنامه‌ها با مهريه‌‌اي بيش از 14 سكه،رييس ستاد ديه اعلام کرد: فروپاشي 20 هزار خانواده با طلب مهريه از سوي زن در 2 سال اخير

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

رييس ستاد ديه كشور گفت: حدود 20 هزار كانون خانواده به دليل شكايت زوجه عليه زوج براي دريافت مهريه از هم پاشيده و اين آمار در حال افزايش است.

سيداسدالله جولايي در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهاركرد: در دو سال گذشته حدود 20 هزار كانون خانواده به دليل شكايت زوجه عليه زوج براي دريافت مهريه از هم پاشيده و متاسفانه اين آمار در حال افزايش است؛ بايد فرهنگ مهريه بالا را درست كرد. چهار سال است كه در تلاشيم اين موضوع را فرهنگ‌سازي كنيم همچنين در مجلس نيز تلاش‌هايي در اين راستا انجام داده‌ايم.

وي خاطرنشان كرد: دستور رييس قوه قضاييه براي آزاي زندانيان مهريه و مبحث اعسار بسيار پسنديده بود و اميدوارم به زودي ابلاغ شود زيرا طرح خوبي است. اما بايد تلاش كنيم ضرب‌المثل «مهريه را كي داده و كي گرفته» از بين خانواده‌هاي ايراني حذف شود.

رييس ستاد ديه كشور در مورد لايحه‌اي كه در آن مطرح شده مهريه بالاي 110 سكه زنداني ندارد، گفت: با اين افزايش قيمت سكه، تعداد 110 سكه هم زياد است و بايد دفاتر اسناد را مجبور كرد كه بيشتر از 14 سكه را ثبت نكنند.

جولايي در پايان تصريح كرد: كميته حقوقي ستاد ديه طي پيشنهادي گفته بود كه در عقد نامه‌ها از كه‌ عندالاستطاعه استفاده و ثبت شود تا زوج در صورت داشتن استطاعت و توان مالي، مهريه زوجه را پرداخت كند. البته اين فقط يك پيشنهاد است و بايد در مجلس توسط كارشناسان، راهكارهاي جلوگيري از فرار قانوني افراد سودجو نيز در نظر گرفته شود تا زوج دچار مشكل نشود.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط