ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

طرح امضای دیجیتال در ایران اجرا می شود

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

رئیس سازمان ثبت احوال كشور گفت: طرح امضای دیجیتال به عنوان وسیله شناسایی هر فرد برای اولین بار در ایران اجرا می شود.
 
'محمد ناظمی اردكانی' در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال شاخص ترین برنامه سازمان ثبت احوال، حول محور شناسایی افراد بدون حضور فیزیكی و در فضای مجازی است و امضای دیجیتال به عنوان یك موضوع حفاظتی شخصی و غیرقابل انكار بهترین روش برای رسیدن به این مهم است.
وی ادامه داد: این امضاء با در بر داشتن اطلاعات شخصی هر فرد نظیر كد ملی یونیك و اثر انگشت قابل انتقال نیست و به منزله هویت فردی است.
ناظمی اردكانی خاطرنشان كرد: زیرساخت های لازم برای اجرای این طرح درحال بررسی است و تا 6 ماهه نخست سال جاری تكمیل می شود و اعتبارات لازم برای این منظور نیز تامین شده است.
وی گفت: اگر مسائل این پروژه روال طبیعی خود را طی كند در كوتاه ترین زمان ممكن به بهره برداری می رسد.
رئیس سازمان ثبت احوال كشور با اشاره به این كه اجرای طرح كارت هوشمند، فصلی نوین در مدرنیزه كردن فضای سازمان ثبت احوال است، افزود: كارت هوشمند كلید شناسایی افراد در فضای مجازی است و با اجرای این طرح 120 سند سجلی مكانیزه می شود.
ناظمی اردكانی ادامه داد: زیرساخت های این طرح در دست تكمیل است و در شش ماه دوم سال در صورت طی كردن روال طبیعی به بهره برداری می رسد.
وی اظهار داشت: درصورت اجرای این طرح و مكانیزه شدن سازمان ثبت احوال روند بسیاری از امور تسریع می یابد و رضایت ارباب رجوع را نیز تامین می كند.
ناظمی‌اردكانی، الكترونیكی كردن اسناد هویتی را از دستاوردهای ثبت احوال برشمرد و افزود: تحقق این امر چندان فكر اجرایی پررنگی نداشت، اما وقتی در این عرصه اقدام كردیم توانستیم در عرض چند ماه آن را محقق سازیم.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط