ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

قانون دیوان عدالت اداری تغییر می كند

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

تهران - رییس دیوان عدالت اداری با بیان اینكه ظرف یك ماه آینده قانون دیوان عدالت اداری تغییر می یابد گفت: در قانون جدید، ابلاغ الكترونیكی كه هم اكنون ابلاغ قانونی محسوب نمی شود، پیش بینی شده است.
 

حجت الاسلام و المسلمین ' محمد جعفر منتظری' روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: قانون جدید دیوان عدالت اداری، مراحل لازم را در مجلس شورای اسلامی گذارنده و شورای نگهبان نیز نظر خود را اعلام كرده است.
رییس دیوان عدالت اداری ادامه داد: در دو مورد از مواد قانون جدید دیوان عدالت اداری بین شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی اختلاف وجود داشت كه برای اعلام نظر نهایی به كمیسیون قضایی مجمع تشخیص مصلحت نظام كه ریاست آن را آیت الله صادق آملی لاریجانی بر عهده دارد، ارسال شد.
به گفته منتظری با تغییر قانون دیوان عدالت اداری، تغییرات گسترده ای نیز در ساختار دیوان ایجاد خواهد شد.
رییس دیوان عدالت اداری با بیان ایكه با ابلاغ و اجرای قانون جدید دیوان عدالت اداری، شعبه های دیوان از وضعیت كنونی خارج می شود گفت: هم اكنون صدور رای در شعبه های دیوان، یك مرحله ای است و رای شعبات بدوی به عنوان رای قطعی محسوب می شود اما با ارجاع قانون جدید، رای شعبات بدوی قابل تجدید نظر خواهی خواهد بود.

*** راه اندازی دفاتر دیوان عدالت اداری در همه استان های كشور
حجت الاسلام منتظری در ادامه با بیان اینكه دیوان عدالت اداری موظف به راه اندازی دفاتر در همه استان های كشور شده است گفت: در دو ماه پایانی سال گذشته، موفق به راه اندازی دفاتر دیوان در سه استان اصفهان، گلستان و یزد شدیم و تا پایان امسال نیز دفاتر دیوان در همه استان های كشور یا بیشتر استان ها راه اندازی خواهد شد.

*** دفاتر استانی دیوان، شعبه محسوب نمی شود
رییس دیوان عدالت اداری در ادامه با بیان اینكه دفاتر استانی دیوان عدالت اداری شعبه محسوب نمی شود افزود: دفاتر استانی فقط بخش های مقدماتی و پایانی حكم را فراهم می كند.
منتظری اضافه كرد: راه اندازی دفاتر استانی برای دیوان عدالت اداری زیاد مطلوب نیست زیرا كار دیوان را زیاد تر می كند اما دیوان وظبفه دارد بر اساس تكلیف تعیین شده تسهیلات لازم را برای دسترسی بهتر و بیشتر مردم به دیوان فراهم كند.

به نقل از ایرنا

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط