ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

نگاه ویژه قوه قضاییه در پیش بینی احکام جایگزین حبس برای قصور پزشکی

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

سایت حقوقی دادآور

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با رییس قوه قضائیه مقرر شد با تجدید نظر در اجرای حکم حبس برای موارد قصور پزشکی، کمیته ویژه ای در وزارت بهداشت تشکیل شود و هیچ حکمی بدون نظر رییس قوه صادر نگردد.

حسن هاشمی در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش های قوه قضاییه، خواهان تجدید نظر و جلوگیری از صدور جزای حبس برای موارد قصور پزشکی شد.هاشمی با ابراز نگرانی جامعه پزشکی از اعمال مجازات حبس در خصوص قصور پزشکی ، گفت: بدون شک پزشک در فضایی مبتنی بر آرامش حرفه ای می تواند، خدمات تشخیصی و درمانی موثری داشته باشد و اجرای چنین احکامی ممکن است در روند پذیرش و ارائه خدمات درمانی بیماران بویژه در فوریت های پزشکی اخلال ایجاد کند و روابط انسانی بین بیمار و پزشک را خدشه دار نموده و سلامت مردم را به مخاطره اندازد.

آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس دستگاه قضا نیز ضمن استقبال از پیشنهاد وزیر بهداشت، گفت: در گذشته بخشنامه ای به قضات ارسال و از قضات سراسر کشور خواسته شده تا از صدور جزای حبس خودداری کنند که مجددا بر آن تاکید خواهد شد.

رییس قوه قضاییه همچنین پیشنهاد کرد، کمیته ای در وزارت بهداشت برای بررسی این موضوع زیر نظر وزیر بهداشت تشکیل شود تا در صورت گزارش مواردی از محکومیت حبس برای قصور پزشکی به صورت مستقیم با نظر رییس قوه قضاییه، تجدید نظر در احکام صورت گیرد و حکم حبسی نیز برای جامعه پزشکی بدون نظر رییس قوه قضاییه صادر نشود.

دکتر هاشمی در این دیدار با تشریح جایگاه علمی و شایسته کشور در علوم پزشکی ، جامعه پزشکی را جزو پزشکان برتر دنیا خواند که بدون شک تلاش می کنند تمام اصول و اخلاق حرفه ای را در طبابت مورد توجه قرار دهند.

وزیر بهداشت با توجه به حساسیت جامعه پزشکی در این خصوص و نیز پیگیری های سازمان نظام پزشکی ، از نگاه ویژه رییس قوه قضاییه و درک درست شرایط جامعه پزشکی و روابط بین بیمار و پزشک با هدف پیشگیری از تضییع حقوق بیمار از ایشان قدردانی کرد.

 

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط