ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

شدت یافتن تصرفات اراضی ملی با افزایش قیمت اراضی

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

ایسنا/مرکزی دادستان عمومی و انقلاب اراک گفت: با افزایش قیمت اراضی، دست اندازی در این عرصه و تصرفات اراضی ملی شدت پیدا کرده است که در این خصوص دستگاه های اجرایی باید قاطعانه و جدی پیگیری لازم را انجام دهند.

پرینت

دادگاه‌های تخصصی اقتصادی و تجاری ایجاد می‌شود

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

ایسنا/خراسان جنوبی رئیس قوه قضائیه با اشاره به برگزاری دادگاه‌هایی که به صورت تخصصی مسائل تجاری و اقتصادی را پیگیری کنند، از ایجاد دادگاه‌های تخصصی اقتصادی و تجاری در آینده خبر داد.

پرینت

کلیه مجازات های جرایم نقدی بزودی اصلاح می‌شود

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دادگستری گفت: کلیه مجازات های نقدی جرایم در همه قوانین با پیشنهاد وزارت دادگستری و تصویب هیئت وزیران با درجات هشت گانه ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی منطبق می گردد.

پرینت

بدون اصلاح قانون نمی‌توان تفکیک درستی بین جرایم سیاسی و امنیتی داشت

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

یک کارشناس حقوقی گفت: برای اینکه قوه قضائیه بتواند عملاً به جرایم سیاسی رسیدگی کند و نگاه امنیتی را از جرایم سیاسی بردارد؛ ضروری است لایحه‌ای را برای اصلاح قانون جرم سیاسی تنظیم و جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم نماید.

پرینت

ضرورت‌های اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری از نگاه یک وکیل دادگستری

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

یک وکیل دادگستری با اشاره به اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در مجلس گفت: تعریف رجل سیاسی از جهت داشتن برخی شرایط قبلی در تصدی‌های اجرایی می تواند مفید باشد اما از جهت عدم تعیین تکلیف صریح بر امکان حضور خانم‌ها در رقابت‌های انتخاباتی به دلیل‌ حمل خاص کلمه (رجل ) توسط شورای نگهبان بر (مردان) در دوره‌های قبلی موجب انتقاد است.

پرینت

ارسال لایحه تامین امنیت زنان به دولت ظرف یک ماه آینده

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

سال ۹۰ بود که لایحه‌ تامین امنیت زنان در برابر خشونت توسط معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تدوین شد اما اکنون با گذشت قریب به ۱۰ سال از تدوین آن، هنوز این لایحه به اجرا نرسیده است و در کمیسیون لوایح دولت در حال برسی است.

پرینت

پرداخت ۲/۲ میلیون یورو و ۱۱ هزار دلار به ویلموتس برای ۶۳ روز

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان این که «برای حضور ۶۳ روزه آقای ویلموتس در جایگاه سرمربی گری تیم ملی فوتبال، مبلغ ۲/۲ میلیون یورو و ۱۱ هزار دلار از سوی فدراسیون فوتبال هزینه شده»، گفت: علاوه بر این هزینه، فدراسیون فوتبال زیربار تعهدات غیرقانونی از جمله پرداخت ۷ میلیارد تومان مالیات این قرارداد رفته و در نهایت هم فدراسیون فوتبال علاوه بر پرداخت این مبالغ، از سوی فیفا محکوم به پرداخت ۱/۶ میلیون یورو غرامت نیز شده است.

پرینت

ماموران در چه مواردی حق استفاده از اسلحه را دارند؟

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان لرستان گفت: ماموران برای دفاع از خود، دفاع از دیگری که جانش در خطر باشد، دستگیری سارق و راهزن، دستگیری زندانی در حال فرار، حفظ خود سلاح، حفظ اماکن طبقه بندی شده، تأسیسات، تجهیزات و اماکن نظامی و جلوگیری از ورود و خروج غیر مجاز در مرزها، حق استفاده از سلاح را دارند.

پرینت

ملاک رد مال در پرونده سکه ثامن، آخرین موجودی مالباختگان در سایت است

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

وکیل مدافع مالباختگان پرونده سکه ثامن درباره اختلاف بوجود آمده در خصوص میزان رد مال بین اجرای احکام و متهم و وکلای او و مالباختگان پرونده گفت: منظور از رد مال آخرین موجودی مالباختگان در سایت است و در رای صادره فقط در مورد جزای نقدی تخفیف داده شده است.

پرینت

درخواست سازمان جنگل‌ها از رئیسی برای ورود به پرونده ۵۶۰۰ هکتاری جنگل های ساری

در . ارسال به اخبار حقوقی داخلی

طی روزهای اخیر فردی پس از ۲۰ سال تلاش توانست ۵۶۰۰ هکتار از جنگل‌های هیرکانی (معادل ۵۱۸۵ زمین فوتبال) که به عنوان میراث جهانی بشر ثبت شده‌اند را به نام خود کند. این فرد حالا با استناد به سندی که گفته می‌شود به دوره قاجار بازمی‌گردد مالک بخش وسیعی از جنگل‌های بکر کشور در روستای آق مشهد ساری شده است و از سازمان جنگل‌ها مجوز قطع درخت می‌خواهد. این کار یعنی ۵۶۰ هزار درخت کهنسال کمیاب با خطری جدی قطع شدن مواجه‌اند. مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها می‌گوید که ملکیت برای جنگل خلاف فقه، شرع و قانون است و ما از رییس قوه قضاییه می‌خواهیم که به این پرونده ورود کنند.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط