ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

فراخوان بان‌کی‌مون برای افزایش آگاهی نسبت به خطر مواد مخدر

در . ارسال به اخبار حقوقی خارجی

دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز بین‌المللی مبارزه با مواد مخدر و قاچاق آن (26ژوئن 2013 برابر با 5تیرماه) تمامی دولت‌ها، رسانه‌ها وجامعه مدنی را فرا خواند تا هرآنچه ممکن است برای افزایش آگاهی نسبت به خطر ایجاد شده به وسیله مواد مخدر انجام دهند و کمک کنند تا مانع سود بردن افراد از استفاده از آنها شوند.

به گزارش ایلنا، در پیام بان‌کی‌مون آمده است: امسال دیداری از مرکز بازپروری سان پاتریکنانو در شمال ایتالیا داشتم، جایی که در آن یک هزارو 200 مرد و زن جوان از 28 کشور فرا می‌گیرند چگونه خود را از بند نفرین اعتیاد رها نمایند تا بتوانند از زندگی مولد و با منزلت لذت ببرند. مسیرآنان آسان نیست. نیاز به شهامت، تعهد و دلسوزی مددکاران متعهد دارد. اما اعضای این جامعه الهام‌بخش درک می‌کنند که خوشوقت هستند. در سراسر جهان مواد مخدر تهدیدی علیه سلامت و رفاه جوانان، کودکان خانواده‌ها و جوامع است و میلیاردها دلاری که از راه تجارت مواد مخدر و فساد تولید می‌شود موجب تقویت توان شبکه‌های جنایی و ایجاد وحشت و بی‌ثباتی می‌گردد.

قاچاق غیرقانونی مواد مخدر مانع واضحی در برابر توسعه است. این مشکل فرامرزی به پاسخ محکم و هماهنگ نیروی انتظامی در درون و بین کشورها نیاز دارد. رویارویی با جنایت سازماندهی شده و قاچاق مواد مخدر مسئولیتی مشترک است. اما حاکمیت قانون تنها بخشی از این معادله است. برای مثال به کشاورزان وابسته به کشت گیاهانی که مواد مخدر از آن‌ها به دست می‌آید مانند کوکا، ماری جوانا و تریاک، باید منبع درآمد جایگزین ارائه شود و در عین حال به مصرف کنندگان مواد مخدر باید به جای انگ زدن کمک شود.

رویکردی حقوق بشری و علمی در زمینه بهداشت همگانی آنها راه صحیح برای جلوگیری و درمان اعتیاد، همچنین عواقب مرتبط آن مانند انتقال اچ‌آی‌وی از راه تزریق غیر ایمن است. ما باید تهدیدهایی مانند مشکل نوظهور مواد مخدر روانگردان را حل کنیم که بسیاری از آن‌ها تحت کنترل بین‌المللی نیستند. جوانان به ویژه باید نسبت به خطرات این‌گونه مواد مخدر آگاه شوند.

در این روز بین‌المللی مبارزه با مواد مخدر و قاچاق آن اینجانب تمامی دولت‌ها، رسانه‌ها و جامعه مدنی را فرا می‌خوانم تا هرآنچه ممکن است برای افزایش آگاهی نسبت به خطر ایجاد شده به وسیله مواد مخدر انجام دهند و کمک کنند تا مانع سود بردن افراد از استفاده از آنها شوند.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط