ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

مخالفت ديوان كيفري بين‌المللي با محاكمه 4 مقام پيشين كنيا در دادگاهي ديگر

در . ارسال به اخبار حقوقی خارجی

ديوان كيفري بين‌المللي پيشنهاد محاكمه چهار مقام پيشين كنيا را كه متهم به دخالت در پرونده خشونت‌هاي پس از انتخابات سال‌هاي 2007 تا 2008 هستند در ديوان دادگستري شرق آفريقا واقع در آروشا و عدم محاكمه‌شان در اين ديوان را رد كرد.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اوروكيناتا ـ معاون نخست‌وزير، ويليام روتو ـ يكي از اعضاي پارلمان، فرانسيس موتورا ـ‌ يكي از مسئولان سابق دولتي ـ و يك روزنامه‌نگار متهم به ارتكاب جنايت عليه بشريت هستند و متهمند كه در درگيري‌هاي خشونت آميز پس از انتخابات كنيا از دسامبر 2007 تا مارس 2008 دست داشته‌اند.

 

سخنگوي ديوان كيفري بين‌المللي در بيانيه‌اي اعلام كرد كه انتقال محاكمه اين افراد از لاهه (مقر اين ديوان) به آروشا (يكي از شهرهاي تانزانيا) از نظر حقوقي غير ممكن است.

 

پيش‌تر مجمع قانون‌گذاري شرق آفريقا در آروشا از ديوان كيفري بين‌المللي خواسته بود تا رسيدگي به پرونده اتهامات اين چهار متهم را به آفريقايي‌ها واگذار كند.

 

همچنين در اين بيانيه آمده است كه در صورتي محاكمه متهمان از لاهه مي‌تواند به داگاهي ديگر منتقل شود كه شرايط ذكر شده در ماده 17 و 19 اساسنامه رم محقق شود.

 

به گزارش پايگاه اينترنتي آل‌آفريقا، به گفته كارشناسان حقوقي ديوان دادگستري شرق آفريقا (EACJ) هنوز صلاحيت كافي براي رسيدگي به چنين پرونده‌هايي را ندارد و هنوز بايد ظرفيت‌هاي قانوني خود را بر اساس قوانين بين‌المللي بالا ببرد.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط