ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

معرفی قاضی جدید دیوان عالی آمریکا از سوی ترامپ

در . ارسال به اخبار حقوقی خارجی


به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا قاضی نیل گورسوچ را به عنوان نامزد پیشنهادی خود برای دیوان عالی این کشور معرفی کرد.
ترامپ در این خصوص گفت: نیل گورسوچ دارای مهارت‌های برجسته حقوقی، استعدادهای درخشان، و دارای نظم فوق العاده‌ای است، و از حمایت هر دو حزب برخوردار است.
رئیس جمهور آمریکا افزود: او سوابق و کارنامه درخشانی دارد و مردی است که کشور ما به او نیاز دارد.
وی در ادامه ابراز امیدواری کرد جمهوری خواهان و دمکرات‌ها در سنا به قاضی گورسوچ رای مثبت دهند.
نیل گورسوچ ۴۹ ساله،هم اکنون رییس شعبه ۱۰ دادگاه تجدید نظر در کُلرادو است که در سال ۲۰۰۶ از سوی جرج بوش، رئیس جمهور وقت آمریکا معرفی شد و مورد تایید همه اعضای سنا قرار گرفت.
نیل گورسوچ نیز در سخنرانی کوتاهی ضمن معرفی خود در کاخ سفید گفت: مایه افتخار است که از جانب رئیس جمهور برای دیوان عالی آمریکا معرفی می شوم.
همچنین به گزارش رویترز، قاضی گورسوچ احتمالا در سنا با مخالفت جدی دمکرات‌ها مواجه خواهد شد، چرا که جمهوری خواهان در سنا سال گذشته از بررسی نامزد پیشنهادی باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال ۲۰۱۶ خودداری کردند.
قاضی انتونین اسکالیا، یکی از مهم‌ترین قضات محافظه کار در دیوان عالی آمریکا در فوریه سال گذشته درگذشت. پس از درگذشت قاضی اسکالیا کرسی او خالی ماند، ولی جمهوری خواهان حاضر نشدند نامزد پیشنهادی باراک اوباما را مورد بررسی قرار دهند.
قاضی گورسوچ جوان‌ترین نامزدی است که در ۲۵ سال اخیر برای دیوان عالی آمریکا معرفی شده است. در صورت تایید قاضی گورسوچ از سوی سنا تعداد اعضای محافظه کار دیوان عالی آمریکا افزایش می یابد. دیوان عالی آمریکا، بالاترین نهاد قضایی این کشور، ۹ عضو دارد.
هم اکنون جمهوری خواهان ۵۲ کرسی سنا و دمکرات‌ها ۴۸ کرسی سنا را در اختیار دارند، ولی احتمالا دمکرات‌ها رویکردی شبیه به جمهوری خواهان در سال گذشته در پیش بگیرند.

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط