ورود کاربران

اطلاعات

آشنایی با خدمات موسسه حقوقی

حق ستان دادآور

تماس با وکیل :          66519169

پیامک :         30004650196448

رزومه مدیر موسسه

رزومه مدیر موسسه حقوقی حق ستان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

دانلود نرم افزار رایگان دادآور

پرینت

وضع عوارض شهرداری بر نرخ بلیط‌های وسایل بازی و سرگرم‌کننده در اماکن تفریحی و بلیط ورودی استخرهای شنا، سونا، جکوزی و مسابقات ورزشی، غیرقانونی است

در . ارسال به آرای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری

هیات عمومی دیوان عدالت اداری مصوبه شورای شهر اراک مبنی بر وضع عوارض شهرداری از نرخ بلیط‌های وسایل بازی و سرگرم‌کننده در اماکن تفریحی و بلیط ورودی استخرهای شنا، سونا، جکوزی و مسابقات ورزشی را ابطال کرد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس گردش‌ کار این پرونده شاکی (مدیر یک مجتمع سیاحتی تفریحی) به موجب دادخواستی، ابطال 1. تصمیمات شهرداری اراک مبنی بر مطالبه عوارض فروش بلیط، استخر، سونا، جکوزی، وسایل تفریحی شهربازی، 2. مصوبه شورای اسلامی شهر اراک (تعرفه 27) عوارض و بهای خدمات شهرداری اراک در سال 1389، 3. رأی کمیسیون ماده 77 به شماره 66/ک/م/77- 2/ 4/ 1389 را خواستار شده است.

 

متن رای شماره 151 هیات عمومی دیوان عدالت اداری در این زمینه به شرح زیر است:

 

«نظر به این که در ماده 50 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 17 /2/ 1387، برقراری هرگونه عوارض و سایر وجوه برای انواع کالاهای وارداتی و تولیدی و نیز ارائه خدمات که در این قانون تکلیف مالیات و عوارض آن‌ها معین شده است، همچنین برقراری عوارض به درآمدهای مأخذ محاسبه مالیات توسط شوراهای اسلامی شهرها و سایر مراجع ممنوع شده است و در بند الف ماده 38 قانون مذکور، نرخ عوارض خدمات تعیین شده است و موارد مصرح در تعرفه مورد اعتراض از مصادیق ارائه خدمات و ماخذ محاسبه مالیات به شمار می‌رود؛ بنابراین به استناد بند 1 ماده 19 و ماده 42 قانون دیوان عدالت اداری به موجب این حکم بندهای 4 و 5 از تعرفه شماره 27 مصوبه شورای اسلامی شهر اراک به لحاظ مغایرت با قانون پیش گفته، ابطال می‌شود. رسیدگی به سایر خواسته‌های شاکی در صلاحیت هیأت عمومی دیوان عدالت اداری نمی‌باشد.»

ارسال به شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط